Pētījums par liela mēroga sporta pasākumu ietekmi uz Latvijas ekonomiku, balstoties uz IZM publicētās metodikas kritērijiem.

Pētījuma autoru SIA "KEKonsultācijas" secinājumi:
Pētījuma izstrādes laikā secināts, ka LSFP atbalstīto pasākumu organizēšana valsts ekonomikai radīja papildu naudas līdzekļus 2 436 000 EUR. Pasākumu piesaistīto naudas līdzekļu attiecība pret nepieciešamo valsts finansējumu parāda, ka par katru valsts piešķirto eiro pasākumi piesaistīja 6 eiro valsts ekonomikai.
Pētījuma izstrādes laikā secināts, ka LSFP atbalstīto starptautisko pasākumu organizēšana valsts budžetam spēja piesaistīt 371 000 EUR. Autors vēlas uzsvērt, ka šie ārvalstu naudas līdzekļu radītie nodokļu ienākumi attiecībā pret valsts atbalsta apmēru ir robežās no 92% līdz pat 140%.
Pētījuma izstrādes laikā secināts, ka valsts atbalstīto starptautisko pasākumu organizēšana 46 valsts ekonomikai radīja papildu naudas līdzekļus 10 844 000 EUR apmērā. Šo naudas līdzekļu attiecība pret nepieciešamo valsts finansējumu parāda, ka par katru valsts piešķirto eiro pasākumi piesaistīja 3,9 eiro valsts ekonomikai.
Pētījuma izstrādes laikā secināts, ka valsts atbalstīto starptautisko pasākumu organizēšana valsts budžetam spēja piesaistīt 1 923 000 EUR lielus nodokļu ienākumus tikai no ārvalstu naudas līdzekļiem. Attiecinot šos nodokļu ienākumus pret nepieciešamo valsts atbalstu, tiek secināts, ka valsts tiešā veidā atpelnīja 70% no ārvalstu naudas līdzekļu radītajiem patēriņa nodokļu ienākumiem.
Pētījuma izstrādes laikā secināts, ka valstij ir jāturpina atbalstīt starptautisku pasākumu organizēšanu valsts teritorijā, jo tas stiprina vietējo ekonomiku un ceļ kopējo sabiedrības labklājību.
Pētījuma izstrādes laikā secināts, ka LSFP kopā ar valsts iestādēm ir jāizstrādā projekts Starptautiski sporta pasākumi kā valsts atbalsta programma ekonomikai, kuras mērķis būtu nodrošināt starptautisku sporta pasākumu sistemātisku organizēšanu valsts teritorijā. Tas nodrošinātu, ka Latvija ilgtermiņā kļūtu par Baltijas un Skandināvijas sporta pasākumu centru.
Pētījuma izstrādes laikā secināts, ka starptautiskajiem sporta pasākumiem jāizstrādā ekonomiskās ietekmes dokumentācijas pēc IZM metodikas, jo tas ievērojami uzlabo nozares ekonomiskās ietekmes analīzi, kā arī ļauj noteikt kopējās tendences, starptautisko pasākumu organizēšanai valsts teritorijā.
Pētījuma izstrādes laikā secināts, ka LSFP kopā ar Latvijas Institūtu būtu jāizveido vienota sadarbības programma valsts tēla atpazīstamības veicināšanu caur starptautiskajiem sporta pasākumiem.
Pētījuma izstrādes laikā secināts, ka LSFP kopā ar LIAA Tūrisma departamentu būtu jāizveido vienota sadarbības programma sporta tūristu piesaistei no mūsu galvenajiem tūrisma mērķa tirgiem.
Pētījuma izstrādes laikā secināts, ka LSFP kopā ar valsts nozīmes starptautisko pasākumu organizatoriem un to atbildīgajām federācijām būtu jāizstrādā reģionālo sporta centru attīstības plāns, kam būtu jānodrošina sistemātiska pasākumu rīkošana un vietējās sporta un tūrisma infrastruktūras attīstības plāns.
Ar pētījuma tekstu iespējams iepazīties: ŠEIT
Pētījuma prezentācija: ŠEIT