Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) rubrikā “Sporta stipendiāts”, kurā 2015. / 2016. mācību gada LSFP Sporta stipendiju saņēmēji stāsta par savām gaitām sportā un izglītībā, kā arī atklāj to, kas pamudinājis pieteikties stipendijai, uzmanības centrā lakrosiste un Latvijas Lauksaimniecības universitātes 2. kursa maģistre Ieva Opoļska.

Pastāsti par savām sportiskajām gaitām...
Ar sportu regulāri sāku nodarboties ģimnāzijas 10. klasē, kad pievienojos Saldus sporta skolas meiteņu basketbola komandai. Pirms tam pamatskolā biju piedalījusies dažādās komandu sporta spēļu sacensībās, tomēr tā kā skolai nebija piemērotas sporta zāles, regulāri treniņi nenotika. Sports mani ir piesaistījis jau kopš bērnības gan pašai darbojoties, gan sekojot līdzi citu sportistu panākumiem. Cik sevi atceros, vienmēr esmu bijusi azartiska. Individuālie sporta veidi līdz šim mani nav aizrāvuši, ir grūti atrast motivāciju darboties vienatnē un cīnīties tikai ar sevi un par sevi. Komandā jūtos labāk. Studiju dēļ pārceļoties uz dzīvi Rīgā, 2.kursā 2011. gada septembrī pēc kursa biedrenes ieteikuma, pievienojos Lady Lacrosse sieviešu lakrosa komandai, kas tajā brīdī bija tikko izveidota. Par lakrosu zināju jau no Saldus basketbola laikiem, jo tieši Saldū aizsākās sieviešu lakross un manas basketbola komandas biedrenes bija pirmās tā spēlētājas Latvijā. Sportā piesaista būšana komandā, noteikts ritms, kuru pildot var sasniegt rezultātus. Tā ir iespēja atslēgties no ikdienas un izbaudīt spēlētprieku.
Kā sākās tavs ceļš lakrosā?
Lakross ir ātra un dinamiska spēle. Ir jāspēj būt fiziski spēcīgam un apveltītam ar labu laukuma redzējumu. Izvēles brīdī šie varbūt nebija noteicošie faktori, bet, lai sporta veidā paliktu – noteikti. Lakross ir strauji augošs sporta veids gan Eiropā, gan pasaulē. Kā tas turpinās attīstīties Latvijā, ir atkarīgs no valsts un privātpersonu atbalsta, kā arī lakrosa entuziastu iniciatīvas un darba lakrosa attīstībā. Kā vienu no iemesliem, kas uzrunāja varu minēt gūtās iespējas. Varbūt sākumā neapzinoties, tagad atskatoties, varu tās atzīmēt. Lakross man ir ļāvis izaugt gan fiziski, gan profesionāli (organizējot sieviešu izlases darbību, palīdzot vadīt kluba menedžmentu, kā arī darbojoties federācijas valdē no 2012. gada). Sniedzis gandarījuma un lepnuma sajūtu, spēlējot Latviju izlasē. Lakross ir devis lieliskas emocijas spēles momentos, draugus, kontaktus, pārliecību un iespēju redzēt pasauli. Noteikti šie nepilnie pieci gadi lakrosā ir svarīgs posms manā dzīvē, jo tie ir bijuši intensīvu notikumu pilni.
Kādi ir tavi lielākie panākumi lakrosā?
Kopā ar Lady Lacrosse komandu esmu trīskārtēja Latvijas čempione (2012., 2013., 2014. gadā) .Starptautiskā turnīrā Austrian lacrosse Open ir iegūta 2.vieta (2013. gadā) un 3.vieta (2014. gadā). Uzvaras turnīros Latvijā – Pludmales lakross, Rīgas kauss, Riga Lacrosse Open, interkrosa sacensības. Līdz šim par vislielākajiem panākumiem uzskatu dalību Latvijas izlasē.
Kopā ar Latvijas izlasi esmu startējusi:
2012. gada Eiropas čempionātā, Amsterdama, Nīderlande (12.vieta)
2013. gada Pasaules čempionātā, Ošava, Kanāda (17.vieta)
2015. gadā Eiropas čempionātā, Nimburka, Čehija (8.vieta)
Pastāsti par sevis izvēlēto mācību programmu augstskolā...
Šobrīd studēju Latvijas Lauksaimniecības universitātes maģistratūras programmas “Ekonomika” 2. (beidzamajā) kursā. Studiju apakšprogramma mārketings un nozaru ekonomika. Universitāti un programmu, izvēlējos pateicoties elastīgajam grafikam, kas pilna laika klātienes studentam mācības ļauj savietot ar darbu. Apakšprogrammu izvēlējos balstoties uz interesēm un profesionālo darbību, kā arī piedāvātajiem variantiem. Ar studijām esmu apmierināta. 1. kursā vienu nedēļu pavadīju Kauņas Aleksandra Stuglinska universitātē un vienu nedēļu Tartu Dzīvības zinātņu universitātē intensīvajos maģistra kursos. Tikmēr 6 mēnešus studēju Erasmus+ apmaiņas programmā Porto Grāmatvedības un biznesa skolā, kas ir fakultāte Porto Politehniskajam institūtam.
Kā paiet tava ikdiena, savienojot sportu ar studijām augstskolā?
Šobrīd, kopš šī gada februāra, manas aktīvās studiju gaitas saistās tikai un vienīgi ar maģistra darba izstrādāšanu. No rīta pulksten deviņos dodos uz darbu, pēc tā gaidāms treniņš, bet vakarus un brīvdienas veltu maģistra darbam. Kad studēju 1.kursā, nodarbības man notika divas reizes nedēļā ceturtdienās un sestdienās. Līdz ar to, bija ērti savienot studijas, treniņus, darbu un privāto dzīvi.
Kas pamudināja pieteikties LSFP Sporta stipendiju konkursam?
Stipendiju konkursam pieteicos pateicoties augstajai 8.vietai Eiropas čempionātā, kas sieviešu komandu sporta spēlēs, manuprāt, ir augsts sasniegums (čempionātā startēja 17 komandas). Izvērtēju kritērijus un nolēmu, ka ir jāpiesakās. Tajā brīdī biju Latvijas čempione, Eiropas čempionāta 8.vietas ieguvēja un 2.kursa maģistratūras studente LLU.
Cik lielu atbalstu tavās ikdienas sporta un studiju gaitās dod šī sporta stipendija?
Stipendija ir patīkams žests un izdarītā darba novērtējums. Tā kā studijas notiek Jelgavā un pati dzīvoju Rīgā, ir jārēķinās ar ceļa izdevumiem. Šobrīd piešķirto summu esmu atlikusi, lai ieguldītu kādā braucienā uz starptautisku turnīru.
Kāds ir tavs mērķis izglītībā?
Izglītības mērķis ir nepārtraukti attīstīties. Jau šobrīd skatos, kas mani varētu interesēt un ko varētu mācīties tālāk. Vai tie būs kursi, doktorantūra vai vēl viena augstākā izglītība – šobrīd nezinu.
Kāds ir tavs mērķis sportā?
Šī brīža tuvākie mērķi kā sportistei ir veiksmīgi startēt Latvijas čempionātā, kā arī gatavoties nākamā gada Pasaules čempionātam, kas notiks Anglijā. Ja runā par profesionālo darbību, tad sportā darboties man patīk, un labprāt to arī turpināšu - gan ar sieviešu izlasi, gan ar savu komandu Lady Lacrosse. Lai gan šajos amatos darbojos sabiedriskā kārtā papildus savam pamatdarbam, nenoliegšu, ka būtu priecīga, ja kādreiz mana profesionālā darbība būtu kādā sporta struktūrā.